چرا کار می کنیم؟

کار چیست؟

چرا کار می کنیم؟

کار بخش اولیه زندگی ماست که به ما کمک می کند به رؤیاهایمان برسیم.

تحقیقات نشان می دهد که پول اولین عامل انگیزشی است که افراد را وادار می کند صبح از خواب بیدار شوند تا به سر کار بروند. اهمیت پول را نمی توان دست کم گرفت. ما برای غذا، اجاره، و تفریح ​​با دوستان و خانواده خود به پول نیاز داریم.

برخی از افراد کار خود را انجام می دهند زیرا فرصتی برای تعاملات اجتماعی ایجاد می کند.محیط محل کار به دلیل اجتماعی شدن و درام کاری مرتبط، احساس شادی ایجاد می کند.

افراد به دنبال شغلی می گردند که با مهارت ها،توانایی ها،استعدادها و اهداف آنها مطابقت داشته باشد. مطالعات انجام شده در سازمان‌ها نشان می‌دهد که افراد، شغل خود را به دلیل فرصت‌هایی که برای تمرین مهارت‌ها و یادگیری چیزهای جدید دارند، حفظ می‌کنند.

رضایت شغلی یکی از عواملی است که افراد در جستجوی شغلِ بهتر یا تصمیم خود برای حفظ شغل قبلی ارزیابی می کنند. آنها تلاش می کنند فرصت‌های شغلی بهتری را بیابند که هم اهداف آنها را برآورده کند و هم آنها را خوشحال کند.

افراد به دنبال مشاغلی می روند که باعث احترام آنها در جامعه شود. احترام به عزت نفس و خوشبختی در زندگی کمک می کند.

جرا کار می کنیم؟

هدف کار چیست؟

هدف کار از هدف زندگی جدایی ناپذیر است. زندگی خوب، زندگی ای است که معنا را دنبال می کند، و کار یکی از راه های اصلی است که ما به دنبال معنا در زندگی هستیم. کار در مورد معنا و جستجوی معناست.

چرا کار می کنیم؟

این مطلب را هم بخوانید
چگونه زبان خود را کنترل کنیم؟

چرا باید کار کنیم؟

اشتغال برای سلامت روان شما مفید است زیرا به شما امکان می دهد با مردم ملاقات کنید، به شما احساس هدف و هویت می دهد. باعث می شود احساس شادی و رضایت از زندگی خود داشته باشید.

انجام کاری که از آن لذت می بریم و آن را رضایت بخش می دانیم، می تواند تمرکز معناداری برای زندگی ما و همچنین درآمدزایی ایجاد کند. استاندارد زندگی ما به پولی که بدست می آوریم بستگی دارد.

اشتغال به عزت نفس ما کمک می کند و باعث افزایش عزت نفس ما می شود.(همچنین می توانید مطلب چگونه عزت نفس خود را تقویت کنیم؟ را بخوانید)

حضرت محمد می فرمایند کار صیقل روح است یعنی وقتی کار می کنی روح و روانت صیقل می باید یعنی احساس رضایت از خودت می کنی، حضرت علی فرموده: کار بزرگترین تفریح است، با توجه به اینکه تفریح به انسان نشاط و سرزندگی می دهد کار هم چنین نتیجه ای دارد.

نوک بیل که با آن زمین را شخم می زنیم نقره ای است، زیرا دائماً با زمین در تماسه ولی قسمت بالای بیل معمولاً براق نیست، پس وقتی کار می کنی و سرگرمی، قبراق و با نشاطی.

چرا کار می کنیم؟

بیکاری چه تأثیراتی دارد؟

بیکاری باعث مشکلاتِ مالی شدید و فقر، بدهی، بی خانمانی، فروپاشی خانواده، بی حوصلگی، شرم و انگ، افزایش انزوای اجتماعی، جرم و جنایت، فرسایش اعتماد به نفس و عزت نفس می شود.

همچنین بیکاری یک موقعیت بسیار استرس زا است و ممکن است باعث مشکلات سلامتی مرتبط با استرس مانند سردرد، فشار خون بالا، دیابت، بیماری قلبی، کمردرد و بی خوابی شود.

این مسائل بهداشتی اغلب منجر به افزایش مراجعات به پزشک و افزایش استفاده از دارو برای مدیریت شرایط سلامت می شود.

چرا کار می کنیم؟

این مطلب را هم بخوانید
افراد صادق چه ویژگی هایی دارند؟

بیکاری کشنده تر است یا کار کردن؟

«از فواید کار این است که روزها را کوتاه و عمر را دراز می کند.»

دنی دیدرو (Denis Diderot)

اغلب افراد می گویند که از کار زیاد خسته شده اند و احتیاج به مدتی استراحت دارند. حق با آنهاست. کارِ مداوم و خالی از تفریح، بخصوص اگر علاقه ای نیز به انجامش نداشته باشیم، توانفرساست. اما این را باید در نظر داشت که استراحت بیش از حد و تا مرز بیکاری نیز بسیار کسل کننده تر از کار کردن است.

محور بحث ما دستیابی به موفقیت و پیروزی در هدف است و برای رسیدن به هدف نیز باید کار کرد و این کار چنانچه با لذت توأم باشد و در ما اشتیاق ایجاد کند، رضایت خاطری فراهم می سازد که به نوبه خود اساس نیکبختی و سعادت است.(اگر به موفقیت اهمیت می دهید، به مطلب چگونه موفق شویم؟ مراجعه کنید)

ناپلئون بناپارت (Napoleon Bonaparte) هنگامی که در جزیره اِلب (Elbe) در تبعید بود، گفته است:«آنچه مرا می کشد ضعف نیست، قدرت است.من نیروی زیادی برای کار کردن دارم،اما دشمنانم مرا به این جزیره کشانده اند که کاری جز استراحت و کتاب خواندن ندارم.»

چرا کار می کنیم؟

عوارض ساعات طولانی کار

ساعات طولانی کار باعث می شود قلب شما هم اضافه کار کند. ممکن است واقعاً متوجه آن نشوید، اما استرس کاری می تواند هورمون کورتیزول را آزاد کند که برای قلب شما خوب نیست.

این به نوبه خود می تواند خطر ابتلا به سکته مغزی، بیماری عروق کرونر، دیابت نوع 2 و حتی سرطان را افزایش دهد.

کار بیش از حد باعث خستگی مزمن، اضطراب، اختلال در کیفیت خواب و بسیاری از مشکلات سلامتی دیگر می شود.

مطالعات نشان داده است که حجم کار زیاد تأثیر منفی بر سلامت روان دارد. هر چه ساعات کار طولانی‌ تر باشد، سطح استرس بالاتر و شیوع افسردگی بیشتر می‌شود.

هر شغلی بسته به محیط و سطح حمایت موجود می تواند در افسردگی نقش داشته باشد. برخی از شایع ترین علل افسردگی مرتبط با شغل عبارتند از: ناامنی شغلی، عدم تعادل بین خانه و محل کار، محیط کاری پر از رقابت و کار بیش از حد.

چرا کار می کنیم؟

این مطلب را هم بخوانید
چگونه حال بهتری داشته باشیم؟

چرا استرس کار شما را می کشد؟

مطالعات نشان می دهد که استرسِ کار سیستم عصبی ما را بمباران می کند، واکنش جنگ یا گریز، ما را در حالت آماده باش نگه می دارد. باعث فشار خون بالا، بیماری قلبی و دیابت نوع 2 می شود و سیستم ایمنی بدن را کاهش می دهد.

همانطور که استرس کاری به سلامتی ما آسیب می رساند، منجر به زندگی غیر قابل مدیریت، از هم پاشیدگی خانواده و حتی مرگ می شود.

چرا سخت کار کردن مهم است؟

سخت کوشی یکی از مهمترین چیزها در زندگی است زیرا به ما کمک می کند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم. اگر سخت کار کنید، می توانید به تمام اهداف خود برسید و تمام رؤیاهای خود را محقق کنید.

سخت کوشی با عزم کامل همیشه ما را به یک قدم جلوتر در زندگی سوق می دهد و به ما کمک می کند از محدودیت های خود عبور کنیم.

 

لطفاً از نظرات خود مرا مطلع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *