چرا سخت کوشی مهم است؟

سخت کوشی چیست؟

چرا سخت کوشی مهم است؟

سخت کوشی به این معناست که شما بتوانید در طول زمان نظم و انضباط خود را توسعه دهید. به تعویق انداختن کار می تواند شما را در هنگام تلاش برای دستیابی به ساده ترین کارها در معرض شکست قرار دهد.

سخت کوشی کلید موفقیت است. هیچ راه میانبری برای موفقیت وجود ندارد. سخت کوشی تنها کلید دستیابی به آن است.

تنها با سخت کوشی است که می توانید تمام موانع را از سر راهتان بردارید، به اهداف زندگی خود برسید و رؤیاهای خود را محقق کنید.

شخصی که سخت کوش است، بسیار سخت و با دقت کار می کند. سخت کار کردن با عزمِ کامل همیشه شما را یک قدم جلوتر در زندگی سوق می دهد و به شما کمک می کند از محدودیت های خود عبور کنید.

توصیه می کنم کتاب «راز موفقیت در بازار کار» را تهیه کنید و با دقت آن را مطالعه نمائید.این کتاب به  شما کمک می کند تا سخت کوشی را سرلوحۀ زندگی خود قرار دهید. 

چرا سخت کوشی مهم است؟

5 دلیل برای اینکه سخت کوشی کلید موفقیت است

«برای شنا کردن در جهت مخالف رودخانه قدرت، جرأت و سخت کوشی لازم است، وگرنه هر ماهی مرده ای می تواند از سمت موافق آب حرکت کند.»

ساموئل اسمایلز (Samuel Smiles)

1. کار سخت به شما انگیزه و پاداش می دهد

سخت کوش بودن پاداش دارد. وقتی سخت کار کنید، می توانید موفقیت ها و دستاوردهای خود را ببینید.

2. کار سخت نشان می دهد که شما قابل اعتماد هستید

 وقتی سخت کوش باشید، مردم شما را در ذهن نگه می دارند. در محل کار،افراد ممکن است از شما بخواهند که در تیم آنها باشید، یا خدمات شما می توانند به دلیل قابل اعتماد بودن شما، اولین انتخاب برای مشتریان شما باشند.هیچ کس هرگز کاری که شما انجام می دهید را زیر سؤال نخواهد برد، زیرا می داند که شما قابل اعتماد هستید.

3. سخت کوشی نشان دهنده تعهد است

متمرکز ماندن در حین کار سخت نشان دهندۀ تعهد است. تعهد شما چیزی است که به شما در موفقیت در کار کمک می کند.

4. به شما کمک می کند تا نظم و انضباط خود را توسعه دهید

وقتی روی کار، سخت تمرکز کنید، انضباط شخصی به دنبال خواهد داشت. این دلیل دیگری است که چرا سخت کوشی کلید موفقیت است.

5. هر چه بیشتر کار کنید، سریعتر جلو می روید

کار سخت نتیجه می دهد. هر چه سخت تر کار کنید، سریعتر به نتایج دلخواه می رسید. اما سخت کار کردن همیشه به این معنی نیست که شما می توانید در اولین یا حتی دومین تلاش به هر چیزی که می خواهید برسید. شما باید صبور باشید و اعتماد به نفس داشته باشید تا سخت کوشی منجر به موفقیت شود. 

چرا سخت کوشی مهم است؟

این مطلب را هم بخوانید
چگونه استرس را کنترل کنیم؟

چگونه به خودتان انگیزه دهید تا سخت کار کنید

ترفندهایی که در کوتاه ترین زمان به شما انگیزه می دهد:

A. خودتان را متقاعد کنید که می خواهید این کار را انجام دهید.به آن به عنوان کار سخت فکر نکنید.سخت را آسان جلوه دهید.فقط به این فکر کنید که چه حس خوبی دارد که این کار را انجام دهید، یا چقدر ممکن است به این کار افتخار کنید.

B. اهداف کوچک ایجاد کنید.شما باید یک هدف بزرگ داشته باشید. اما اطمینان حاصل کنید که این هدف را به اهداف کوچک تقسیم می کنید. به این ترتیب با تکمیل اهداف کوچکتر احساس موفقیت خواهید کرد.

C. روزانه مطالعه کنید. حداقل یک ساعت در روز مطالعه کنید. اگر خیلی زیاد است، با ۲۰ دقیقه در روز شروع کنید. این باور را در خود ایجاد کنید که خواندن سریعترین راه برای موفقیت است.

D. ایجاد عادت خواندنِ روزانه یکی از مواردی است که احتمالاً تأثیر طولانی مدتی بر فرآیندهای فکری شما خواهد داشت و در نهایت در تمام زمینه های زندگی تان الهام بخش شما خواهد بود.

E. از اهمیت دادن به چیزهایی که اهمیتی ندارند دست بردارید.به فهرست انبوه کارهایتان نگاه کنید، چیزهایی را که می‌دانید اهمیت ندارند بیابید و تا حد امکان از شرّ بسیاری از این فعالیت‌ها خلاص شوید. 

F. به خود استراحت بدهید.زمانی که کمی استراحت به خود اختصاص می دهید، احساس شادابی و کارایی بیشتری خواهید داشت.

G. به محض اینکه فکر کردید کاری باید انجام شود، آن را فوراً انجام دهید. شما نباید به هیچ چیز دیگری فکر کنید. 

H. پیروزی ها را جشن بگیرید و به خودتان پاداش دهید. این کار به شما انگیزه می دهد.

I. اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که سخت کار می کنند.

J. چرایی خود را پیدا کنید. یک هدف قانع کننده داشته باشید.

K. از ورزش به عنوان یکی از اهداف روزانه برای بهبود سلامت روان خود استفاده کنید.

L. زمان خود را مدیریت کنید تا سریع‌تر پیش بروید.(این مطلب را بخوانید: چگونه زمان را مدیریت کنیم؟)

چرا سخت کوشی مهم است؟

این مطلب را هم بخوانید
چگونه انگیزه پیدا کنیم؟

آیا سخت کوشی یک مهارت است؟

سخت کوشی تمرینی است که برای تقویت مهارت ها و توانایی هایِ طبیعی خود استفاده می کنید. بنابراین، انسان سخت کوش جلوتر از دیگران به خط پایان می رسد. سخت کوشی، حتی استعداد را شکست می دهد.

اگر می خواهید از تمام استعداد خود بهره گیرید و به مقام و مرتبتی بالاتر دست یابید و نیز اگر خواهان تحقق بخشیدن به رؤیاهایتان هستید و همیشه «بهترین» ها را انتظار دارید، باید سخت کوش، مقاوم و استوار باشید.

همت بلند دار که مردان روزگار            از همت بلند به جایی رسیده اند

تلاش و پشتکار دو عنصر اصلی و تعیین کننده زندگی کسانی بوده که به موفقیت و کامیابی دست یافته اند. اگر با تمام وجود کار کنید و ممارست به خرج دهید، به بهترین نتایج خواهید رسید.

چرا سخت کوشی مهم است؟

چرا مهارت مهمتر از استعداد ذاتی است؟

من هیچ استعداد خاصی ندارم. من فقط به شدت کنجکاو هستم.»

آلبرت اینشتین (Albert Einstein)

استعداد یک توانایی طبیعی برای انجام کاری است، در حالی که مهارت براساس اشتیاق بدست می آید. سخت کوشی مهمتر از استعداد است، زیرا اگر کسی استعدادی داشته باشد، غرور آن را از بین می برد و سخت کوشی استعداد ایجاد می کند.

موفقیت قطعاً نصیب کسانی خواهد شد که بدون از دست دادن اشتیاق، خستگی ناپذیر کار می کنند.کار سخت نتیجه می دهد. اگر می خواهید خوب باشید، باید تمرین کنید.(در صورت تمایل مطلب چگونه موفق شویم؟ را بخوانید)

کار سخت می تواند به ایجاد، توسعه و ارتقای استعدادها به سطوح شگفت انگیزِ موفقیت کمک کند.اگر فردی با استعداد باشد و کار سختی انجام ندهد، آن استعداد بی‌فایده می‌شود. اگر اصلاً استفاده نشود، توانایی‌ها به همان اندازه که بوجود آمدند محو می‌شوند.

به عنوان مثال اگر یک کودک، از کودکی، بدون هیچ آموزشی آهنگ می‌خواند، این استعداد ذاتی اوست. با این حال، سناریویی را در نظر بگیرید که در آن می خواهید خواننده ای باشکوه شوید و در کلاس های موسیقی ثبت نام کنید.

برخی ممکن است بگویند شما صدای دلنشینی ندارید، دیگران ممکن است فکر کنند که ریتم خوبی ندارید. اما، اگر متمرکز بمانید و به کار بر روی علاقۀ خود ادامه دهید، مهارتی غیر قابل درک خواهید داشت. این عزم؛ شما را بسیار فراتر از کسی که استعداد ذاتی دارد، خواهد برد.

روند به این صورت است که والدینی که معتقدند فرزندشان با استعداد است، آنها یک مربی پیدا می کنند تا کودک را راهنمایی کند. والدین نیز بر تربیت کودک نظارت دارند.

کودک زمانی که توجه والدین را به خود جلب می کند، سخت کار می کند و در نهایت، کودک در میان همسالان و خویشاوندان شهرت پیدا می کند و دنیا بر این باور است که او همیشه استعداد ذاتی داشته است.

 

این مطلب را هم بخوانید
چگونه از فرصت های زندگی استفاده کنیم؟

لطفاً از نظرات خود مرا مطلع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *