ویژگی های افراد مغرور چیست

چگونه فردی مغرور باشیم

چگونه فردی مغرور باشیم

شاید بپرسید غرور خوب نیست، اما باید بگویم که غرور همیشه هم بد نیست. گاهی باعث حفظ موقعیت و شخصیت ما می ‌شود. در آخر خواهیم فهمید که چگونه فردی مغرور باشیم ؟

ما دو نو ع غرور داریم:

 

 • غرور مثبت یا خوب
 • غرور بد یا منفی

در این مقاله می خواهم به تعریف این دو نوع غرور و تحلیل آنها بپردازیم و در آخر هم به شما آموزش می دهم چگونه فردی مغرور باشیم البته از نوع غرور مثبت و خوب. امیدورام این مطالب برایتان مفید باشد.

به طور کامل موارد زیر را در این مطلب توضیح خواهیم داد:

 • چگونه پسری مغرور باشیم
 • چگونه مغرور باشیم
 • چطور مغرور باشیم در برابر پسر
 • آموزش مغرور بودن
 • تمرین مغرور بودن
 • چگونه دختری مغرور و دست نیافتنی باشم
 • راه های مغرور بودن
 • چگونه در مدرسه مغرور باشیم

 

تعریف غرور

 

چگونه فردی مغرور باشیم

تعریف غرور

اگر شما بپرسم فرد مغرور چه خصوصیاتی دارد؟ احتمالا چنین پاسخی می دهید؟ «فرد متکبر، خودخواه، خودبزرگ‌بین، خودشیفته. کسی که از دماغ فیل افتاده، به همه از بالا نگاه میکنه یا زیادی خودش رو میگیره.» خب این تعریفی از غرور است که در جامعه ما جا افتاده است.

فردی که دارای غرور منفی یا کاذب است معمولا حاضر به پذیرش اشتباهات خود نیست. هیچگاه نمی گوید من اشتباه کردم و همواره تقصیرهای خود را به گردن دیگران می‌اندازد.

شاید عبارت «غرورش اجازه نمی دهد» را شنیده باشید. افرادی که دارای غرور منفی و بد هستند در بسیاری از بحث ها و قهرها چه در زندگی مشترک و شخصی خود و چه در مسائل کاری بخاطر قبول نکردن اشتباهات خود و پرمدعا بودن از گفتن «ببخشید و معذت میخوام» سرباز می زنند و همین می شود که زندگی با این اشخاص خیلی سخت می شود و در محیط کاری هم تحمل اینها دشوار است.

من از همه برترم

فرد مغرور همیشه تلاش می‌کند حرف خود را به کرسی بنشاند. مدام به دنبال این است که به همه ثابت کند

افرادی که غرور منفی و کاذب دارند در ظاهر خیلی به خود افتخار می کنند اما در باطن خود را قبول ندارند، برای خود ارزش و احترام قائل نیستند و خود را دوست ندارند. آنها از شخصیت واقعی خود فرار می کنند و تنها تظاهر می کنند فردی بی عیب و نقص هستند.

اما در این مقاله می خواهم تعریف متفاوتی از غرور داشته باشم و به شما یاد دهم جور دیگری به قضیه نگاه کنید.

فرد مغرور کسی که دارای اعتماد به نفس کافی است. به خودش، استعدادها و توانمندی هایش اعتماد دارد، خود را دوست می دارد، برای شخصیتش ارزش و احترام قائل است و به دیگران هم اجازه نمی دهد به او توهین و او را تحقیر کنند.

فردی که داری غرور مثبت یا خوب است یک سری ویژگی های اخلاقی و رفتاری خاص دارد که قصد دارم در این مقاله به شما یاد دهم. همچنین بد نیست به مقاله نشان دادن عشق نگاهی داشته باشیم

غرور کاذب

 

البته بعضی مواقع داشتن غرور تا اندازه به جذابیت شما کمک می کند،

اگر جذابیت فردی برای شما مهم است به شما پیشنهاد می کنم مطلب چگونه جذاب باشیم را مطالعه کنید.

1- خودتان را دوست داشته باشید.

آیا شده تا به حال نسبت به خود حس بدی داشته باشید؟

علت آن چیست؟

 • در سن بلوغ هستید
 • در مسابقه و رقابت با دیگری شکست خوردید
 • خیلی زیبا نیستید
 • چاق و یا کوتاه هستید
 • فکر می کنید خنگ و بی استعداد هستید
 • به خاطر کمرویی تان دیگران شما را دست می اندازند و از این موضوع نارحت هستید

چگونه فردی مغرور باشیم

نگاهی به خودتان بیندازید.

شما اشرف مخلوقات خداوند هستید. نباید خود را دست کم بگیرید. هیچگاه توی سر خود نزنید.

اگر فکر می کنید زشت هستید، در اطرافتان یا در اینترنت جستجو کنید. در طول تاریخ چقدر زنان و مردانی بودند که زیبا نبودند اما نامشان در تاریخ ماندگار شده است و جزء موفق ترین افراد بوده اند.

خصوصیات ظاهری

هیچ انسانی تمام خصوصیات ظاهری، اخلاقی و رفتاری خوب را یکجا ندارد. هیچ انسانی کامل و بی عیب و نقص نیست.

این مطلب را هم بخوانید
چگونه دل یک دختر را بدست آوریم

شما هم مثل هر انسان دیگری کمبود و ضعف هایی دارید و در مقابل آن صفت ها و رفتارهای خوب هم دارید. به جای اینکه مدام به عیوب خود فکر کنید و ذهن و نگرش تان را نسبت به خود بدبین کنید. مدام به خوبی هایتان فکر کنید.

اگر عیبی هم دارید ببینید چگونه می توانید آن را رفع کنید.

 

چگونه فردی مغرور باشیم

 

بیایید خودتان را دوست داشته باشید با هر ظاهر، تیپ و خصلتی که دارید.

به جای پرداختن به افکار بیهوده هدف هایتان را در زندگی پیدا کنید و برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید. به این فکر کنید اگر هدف هایتان را دنبال کنید 5، 10 و یا 15 سال دیگر چه جایگاه بالایی خواهید داشت در آمدتان چندین برابر خواهد شد و مورد تحسین همه خواهید بود.

اگر در انتخاب هدف تردید دارید و می خواهید زندگی دلخواهتان را بسازید اما نمی دانید از کجا و چگونه شروع کنید، پیشنهاد می کنم  « راه های افزایش اعتماد به نفس » را تهیه و گوش دهید.

 

.

خوشحالم از اینکه می توانم قدمی هرچند کوچک در راه رسیدن شما دوست عزیز به هدفتان بردارم و در این راه شما را همراهی کنم.

چگونه فردی مغرور باشیم

2- با صدای بلند نخندید.

خنده با صدای بلند در جمع چندان جالب نیست. هیچ آدم باشخصیتی را نخواهید دید که با صدای بلند بلند بخندد یا قهقهه بزند.

هیچگاه نخواهید با خنده بلند و یا قهقهه توجه دیگران را به خود جلب کنید زیرا این کار شخصیت شما را زیر سوال می برد.

به جای خنده های بلند بلند لبخند بزنید. یک لبخند ملایم جذاب و زیباست.

3- همه چیز را بدون چون و چرا قبول نکنید.

اگر در جمعی نشسته اید، درباره موضوعی صحبت می شود و هر کس نظر خود را می گوید شما هم عقیده و نظر خود در کمال احترام، بدون ترس از تمسخر دیگران ابراز کنید. حتی اگر نظر شما مخالف با دیگران است.

همیشه این نکته را به خاطر داشته باشیم که لزومی ندارد همه افراد مثل ما فکر کنند. نیاز نیست به دنبال تایید دیگران باشیم.

 

چگونه فردی مغرور باشیم

 

اگر واقعا می دانید حرف شما درست است یا موضوعی کاملا شخصی است که هر کس نظر خود را دارد با قاطعیت سخن بگویید و نترسید و یا حرفتان را تغییر ندهید. استدلالات خود را سنجیده و منطقی بیان کنید. در عوض به عقاید و دیدگاه‌های دیگران هم احترام بگذارید.

اما اگر روی حرفی که می زنید شک دارید واقعیت دارد یا نه، درست یا غلط، خیلی راحت بگویید: « من در این مورد باید مطالعه، تحقیق و مشورت بیشتری داشته باشم. شاید حرف من یا شما درست باشد.»

4- وقت ‌شناس و منظم باشید.

به قول امروزی ها on time باشید. یک فرد قدرتمند و دارای غرور مثبت منظم و دقیق است.

اگر  مدام دیر سر قرارهایتان برسید یا در جلسات دیر حاضر شوید و همه را منتظر خود نگه دارید، برای شما عواقب بدی به دنبال دارد:

 • کم‌کم جایگاه ویژه و احترامتان را از دست می ‌دهید.
 • دید و نگرش دیگران نسبت به شما تغییر خواهد کرد
 • برای پروژه‌های بزرگ روی شما حساب باز نمی ‌کنند

با احترام گذاشتن به برنامه‌ها و وقت دیگران، باعث خواهید شد که آنها نیز به شما احترام بگذارند.

اجازه ندهید کارهای کوچک و اشتباهات ساده مانند یک تأخیر کوچک شخصیت شما را به خطر بیندازید.

5- به زبان بدن خود توجه داشته باشید.

زبان بدن یکی از مهم ترین مواردی است که برای داشتن یک شخصیت قدرتمند، بانفوذ و مغرور البته از نوع خوب آن، باید رعایت کنید.

برخی از مهمترین موارد عبارتند از:

صاف بنشینید. قوز نکنید. شانه هایتان رو به عقب و سینه سپر باشد. سر رو به جلو باشد.

در زمان ایستادن سرتان را بالا نگه دارد، شانه هایتان را عقب بکشید و شکم را به داخل ببرید. پاهایتان کمی از هم فاصله داشته باشند و وزن تان روی هر دو پا یکسان تقسیم کنید.

 

 

محکم قدم بردارید

سرتان را پایین خم نکنید و با چشم هایتان مستقیم رو به جلو را نگاه کنید. شانه های خود را در یک راستا با مابقی بدنتان حفظ کنید. پاهایتان را در یک راستا و موازی هم قرار داده و به اطراف منحرف نکنید.

 نحوه دست دادن شما باید به گونه ای باشد دستتان کاملا افقی و صاف باشد. کف دست شما و طرف مقابل کاملا یکدیگر را لمس کنند. دست طرف مقابل را بیش از حد فشار ندهید. فقط کمی فشار وارد کنید. همچنین می توانید حدود 3-4 بار دستان خود را بالا و پایین کنید اما نباید بیش از حدود  ۲ سانتیمتر بالا و پایین رود.

این مطلب را هم بخوانید
هنر جذاب بودن در گفتگو

در هنگام صحبت کردن یا شنونده بودن باید ارتباط چشمی خوبی داشته باشید. به طرف مقابل نگاه کنید البته تنها به چشم هایش خیره نشوید. اگر حس می‌کنید بیش از حد به چشمهایش نگاه کرده اید چشم‌های خود را به لب ها، گونه ها، بینی اش برده و دوباره به چشمهایش برگردانید. مدام به اطراف نگاه نکنید سرتان را پایین نیندازید.

 همیشه سعی کنید آرامش و خونسردی خود را حفظ کنید. وقتی در جمع یا در کنار فردی نشسته اید مدام دست و پای خود را تکان ندهید. با ناخن هایتان بازی نکنید.

6- گاهی سکوت کنید و یا کمتر حرف بزنید.

سکوت به معنای حرف نزدن، منزوی  بودن و دور شدن از اجتماع نیست. سکوت یعنی در مواقعی که اطلاعات زیادی درباره موضوعی ندارید چیز خوبی است. اگربه خاطر عدم آگاهی کافی چیزی را بگویید که اشتباه و بی مورد باشد قطعا روی دیدی که افراد به شما دارند تاثیر خواهد گذاشت.

سعی کنید در اغلب موارد سکوت کنید مگر اینکه حرف ارزشمند برای گفتن داشته باشید.

حتی اگر درباره موضوع مورد بحث، اطلاعات کافی دارید قبل از صحبت دقت کنید که جمله بندی های درستی داشته باشید. اینکار باعث خواهد شد که هر کلمه ای که از دهان شما بیرون می آید ارزشمند باشد، که باعث می شود مردم شما را فردی باشخصیت ، جدی و مغرور بدانند.

هیچگاه وسط حرف دیگران نپرید. به حرف‌ها، عقاید و نظراتشان خوب گوش دهید و وقتی تمام شد حال نظر خود را بیان کنید.

 

 

 

لازم نیست خیلی زود به عکس‌العمل دیگران پاسخ دهید. قبل از حرف زدن حتما کلمات و جملات خود را بررسی کنید و بعد به زبان بیاورید. اگر آنچه به ذهنتان می ‏آید را بیان کنید، بدون اینکه حتی لحظه‏ای در مورد آن فکر کنید احتمال اینکه از حرفتان پشیمان شوید، زیاد است.

قبل از اینکه بخواهید حرف بزنید چند ثانیه به آنچه می خواهید بگویید فکر کنید.

این تفکر و تامل باعث گزیده‏ گویی شده و از هرگونه گاف زدن، بیهوده گویی و با عجله صحبت کردن جلوگیری می‏ کند.

7- خونسردی خود را حفظ کنید.

بارها برایتان پیش آمده فردی حرفی زده یا کاری کرده که فورا شما را به خشم آورده و با تندی و عصبانیت جوابش را دادید. خب برای داشتن یک شخصیت محکم و مورد احترام این کار چندان جالب نیست.

اگر عصبانی هستید و می خواهید با طرف مقابل حرف بزنید یا از حق خود دفاع کنید، سعی کنید لحن ‌تان ملایم باشد.

وقتی در جمع هستید، اگر پدر، مادر، همسر، دوستتان یا یک فرد غریبه شما را عصبانی کرده، به جای داد و بیداد که اصولا فقط شعله های آتش دعوا را بیشتر و بیشتر می کند، یک نفس عمیق بکشید، خونسردی ‌خود را حفظ کنید، چشمانتان را ببندید و آرام حرف بزنید.

در انتهای بحث اگر باز به نتیجه نرسیدید بگویید: «نمی دانم حرف من درست است یا شما. باید در این زمینه بیشتر مطالعه کنم یا از فردی آگاه بپرسم.»

هر اتفاقی هم بیفتد نباید عصبانی شوید و کنترلتان را از دست بدهید. فقط و فقط به دنبال راه حل باشید.

8-  به دنبال مطالعه و یادگیری باشید.

اگر در جمعی درباره موضوعی همه حرف بزنند و شما ندانید چه بگویید یا حرفی بزنید که اشتباه باشد خیلی جدی گرفته نمی شوید.

اگر می‌ خواهید همه روی شما، حرف ها، ایده‌ها و نظراتتان حساب دیگری باز کنند باید بکوشید فردی بااطلاع و آگاه باشید.

وقتی می خواهید در جمعی حاضر شوید ببینید تقریبا علایق شان در چه زمینه است و بیشتر درباره چه موضوعاتی صحبت می کنند درباره همان ها مطالعه کنید، کتاب بخوانید در اینترنت جستجو کنید مقالاتی در این زمینه بخوانید.

مثلا اگر قرار است پنجشنبه دوستان شما برای دیدن بازی فوتبال دور هم جمع شوند و طرفدار فلان تیم هستند سعی کنید درباره آن تیم، نوع بازی اش و … اطلاعات کسب کنید.

 

یا اگر قرار است در یک جلسه کاری شرکت کنید ابتدا بفهمید در مورد چه زمینه ای می خواهند صحبت کنند بعد تا جایی که می توانید سطح آگاهی خود را بالا ببرید تا از بقیه سبقت بگیرید.

اگر در مورد حرفی که می خواهید بزنید به درستی و نادرستی آن شک دارید بیان نکنید. زیرا اگر نادرست باشد دیگران فکر می کنند که خیلی هم نباید به شما و حرف هایتان اعتماد کنند. همیشه قبل از این که عقیده خود را بگویید، ابتدا درباره آن اطلاعات کسب کنید.

برای بالا بردن سطح آگاهی تان به اخبار هم توجه کنید. سعی کنید که خبرهای مهم ملی و بین المللی، همچنین اخبار کار خودتان را دنبال کنید. شاید نتوانید همه اخبار را دنبال کنید اما اگر اطلاعی کلی از وضعیت اطرافتان داشته باشید، هنگام صحبت با دیگران خیلی خردمندتر به نظر می رسید.

این مطلب را هم بخوانید
چگونه لوند و دلبر باشیم

9- به ظاهر خود برسید.

سعی کنید خوب لباس بپوشید. لباس هایتان همیشه مرتب، اتو کشیده و تمیز باشد. هر از گاهی با توجه به وضعیت مالی خود لباس نو و شیک بخرید. البته منظور من پوشیدن لباس های مارک دار و گرانقیمت نیست.

هیچگاه لباس های جلف و عجیب و غریب نپوشید.

در هر مجلس و جمعی لباس مخصوص به آن را بپوشید. مثلا برای شرکت در جلسه کاری برای آقایان پوشیدن کت و شلوار به رنگ تیره و برای خانم ها مانتوهای اداری و رسمی توصیه می شود. برای مهمانی خانوادگی لباس هایی با رنگ های شادتر و اسپرت تر بپوشید.

هیچگاه بوی بد و عرق ندهید. یک روز در میان یا هر روز حمام بروید. برای برطرف کردن بوی بد بدن خود می توانید از مام ها استفاده کنید. سعی کنید عطر مناسبی پیدا کنید و بیشتر هم از آن استفاده کنید تا رایحه آن مختص خود شما شود.

موهایتان مرتب، دهانتان خوشبو، لباس هایتان شیک و مرتب، صورتتان خوش رو، کفش هایتان تمیز و روی هم رفته ظاهرتان آراسته باشد.

10- زندگی شخصی و خصوصی‌ خود را پوشیده نگاه دارید.

فرض کنید امروز با همسرتان بر سر موضوعی دعوا کرده اید یا در روابطتان مشکلی دارید لزومی ندارد وقتی به اداره می آیید مسائل داخل خانه تان را برای همکاران خود تعریف کنید حتی اگر اسم آن را درددل بگذارید.

شما می خواهید در نظر همه فردی جدی، مغرور، باشخصیت و محترم باشید به همین دلیل نباید مسائل زندگی خصوصی خود را برای همه بازگو کنید.

اگر عقیده خاصی در حوزه مذهب، سیاست و … دارید مهم نیست که دیگران حتما آن را بدانند.

 

11- در زندگی دیگران دخالت نکنید.

همان طور که در مورد قبلی گفتم مسائل زندگی خصوصی تان را برای همه جار نزنید در این مورد میخواهم برعکس آن را بگوییم، داخل زندگی دیگران سرک نکشیم.

چند بار تا به حال برایتان پیش آمده با تلفن صحبت می کردید بعد همکارتان یا دوستتان از شما پرسیده «کی بود، چیکار داشت، چرا تند و عصبانی جوابش رو دادی، و …» و شما اصلا دوست نداشتید توضیح دهید.

به همین دلیل زندگی شخصی و امور دیگران به ما ربطی ندارد. زیرا اگر خودش دوست داشت، با ما نیز در میان می گذاشت.

دخالت در زندگی دیگران شخصیت ما را کوچک نشان می دهد و بقیه فکر می کنند ما فردی فضول و به قول امروزی ها خاله زنک هستیم.

12- اعتماد به نفس داشته باشید.

افراد مغرور ، جدی و قدرتمند اعتماد به نفس خوبی دارند. وقتی به توانمندی های خود ایمان داشته باشید، به دیگران القا می‌کنید که درباره‌ شما هم همین گونه‌ فکر کنند.

حتما حتما روی اعتماد به نفس خود کار کنید. خود را دوست داشته باشید و به خودتان احترام بگذارید.

هیچ شخصی با اعتماد به نفس متولد نشده است. یک شبه هم به دست نمی آید. اعتماد به نفس مهارتی است که می توانید آن را با تمرین به دست بیاورید.

اگر اعتماد به نفس پایینی دارید من در فایل صوتی «جادوی اعتماد به نفس» با یک سری راهکارهای تخصصی و تمرین ها با شما یاد دادم که چگونه آن را افزایش دهید و به خودتان افتخار کنید.

فایل صوتی « جادوی اعتماد به نفس » را حتما دانلود کنید زیرا در این زمینه به شما کمک بزرگی خواهد کرد.

شما در مقاله « چگونه فردی مغرور باشیم » 12 راهکار طلایی را یاد گرفتید. حال این ها را باید اجرا کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

از نظر شما فرد مغرور البته از نوع خوب دارای چه ویژگی های دیگری است؟ اگر نظر و یا پیشنهادی دارید در پایین قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

 

چگونه مغرور باشیم

اول اینکه نباید غرور کاذب و یا غرور منفی داشته باشید، برای اینکه یاد بگیرید چگونه مغرور باشید، این 12 راهکاری که در سایت زیبا اندیشی گفته شده است را به کار گیرید.

آموزش مغرور بودن

بهترین روش، برای آموزش مغرور بودن، راهکارهایی ست که در این مقاله توضیح داده شده است، یعنی باید روی شخصیت خود کار کنید، با استفاده از مطالب سایت زیبا اندیشی می توانید شخصیتی قوی و محکم داشته باشید.

تمرین مغرور بودن

تمرین های زیادی وجود دارد که بتوانید تبدیل به یک شخصیت سالم و مغرور شوید، که بهترین و کاربردی ترین تمرین ها در این مطلب به صورت کامل توضیح داده شده است.

راه های مغرور بودن

بهترین راه مغرور بودن به صورت سالم، این است که شخصیتی قوی داشته باشید، که در سایت زیبا اندیشی یاد خواهید گرفت چگونه شخصیتی قوی و محکم برای خود بسازید.

One thought on “ویژگی های افراد مغرور چیست

 1. ممم میگوید:

  عالیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *