چگونه موفق شویم

چگونه موفق شویم

معنای موفقیت 

موفقیت یک کلمه جادویی است. همه به دنبال کسب موفقیت هستند. خواه موفقیت شغلی یا موفقیت پولی، زیرا شادمانی ما رابطه تنگاتنگی با میزان موفقیت مان در زندگی دارد.

مهم نیست این موفقیت کوچک باشد یا بزرگ، مهم این است که موفق شویم. چون با موفقیت به دو پیروزی بزرگ می رسیم:

اول وضع مالی ما خوب می شود و مهم تر از آن، به خود اثبات می کنیم که انسان شایسته ای هستیم، در نتیجه حال روحی مان بهبود می یابد و رضایت خاطر پیدا می کنیم.

آگاهی داشتن نسبت به سرنخ های موفقیت، قدم بزرگی برای رسیدن به موفقیت است. فرهنگ وبستر موفقیت را چنین تعریف می کند : «احساس رضایت ناشی از رسیدن به هدف»

اگر حوصله خواندن این مطلب را ندارید، لطفاً voice را گوش دهید.

چگونه موفق شویم

چند نکته مهم

در این مقاله می خواهم تکنیک هایی را به شما معرفی کنم که سطح موفقیت شما را افزایش دهد:

اکثر مردم سطح مشخصی از موفقیت را دارند که می خواهند در زندگی خود به آن برسند. با این حال،بسیاری در رسیدن به آن سطح جادویی موفقیت شکست می خورند و دلیل آن را نمی دانند.

اغلب برای انجام کاری تصمیم می گیرند، اما در مرحله اجرا متوقف می شوند. این گروه نمی دانند آرزو کردن، تصمیم گرفتن و داشتن هدف یک طرف قضیه است و اجرای آن طرف دیگر.

خیلی ها هدف مشخص و روشنی ندارند،به توانایی ها و امکانات خود بی توجهند، یا در نیمه راه پی برده اند که هدف مورد نظر سعادت به دنبال ندارد و حتی ممکن است هدف را اشتباه انتخاب کرده باشند.

برخی نیز هنگام تصمیم گیری با کسانی مشورت می کنند که خبره نیستند و تخصص ندارند.مشورت از ارکانِ موفقیت است اما باید با اهل فن مشورت کنید.(برای آگاهی بیشتر مقاله چگونه تصمیم بگیریم؟ را بخوانید)

با آدم های بزدل، ناامید، منفی گرا، بدبین و ترسو مشورت نکنید زیرا اینان ممکن است فهرست بلند بالایی از اشکالاتِ کار یا علل عدم موفقیت را پیش روی شما بگذارند و چنان شما را بترسانند که دیگر نتوانید قدم از قدم بردارید!

چگونه موفق شویم

این مطلب را هم بخوانید
مزایای خنده

راز افراد موفق

تاکتیک های مختلفی برای موفقیت در زندگی وجود دارد. بسیاری ممکن است موفقیت را شاد بودن، سالم بودن، دوست داشتنی بودن و یا توانایی رسیدن به اهداف خود در زندگی تعریف کنند.

آنچه برای شما مفید است ممکن است برای شخص دیگری کارساز نباشد.در واقع هیچ معیار واحدی برای موفقیت وجود ندارد.

با این حال، با نگاه به برخی از عادات افراد موفق، می‌توانید تاکتیک‌ها و استراتژی‌های جدیدی را برای پیاده‌سازی در زندگی روزمره خود بیاموزید و به موفقیتی که در زندگی می خواهید برسید.

1. افراد موفق ریسک می کنند، رؤیاپردازی نمی کنند

آنها آنچه را که در مورد آن فکر می کنند انجام می دهند و ریسک آنها را متوقف نمی کند. 

2. خود باوریِ تزلزل ناپذیر دارند

خود باوری «تخته پرش» است، اما بدون -خودباوری – همه استعدادها هدر می رود.

3. آنها به نظرات خود بسیار اهمیت می دهند

اهمیتی نمی دهند که دیگران چه فکر می کنند، آنها به نظرات خود بسیار اهمیت می دهند. آنها می دانند که چه توانایی هایی دارند.

4. تمایلی ندارند که زندگی را آنطور که هست بپذیرند

آنها دائماً چرا را می پرسند و دائماً به دنبال راه هایی برای بهبود “آنگونه که هست” هستند.

5. از شکست نمی ترسند

شکست را بخشی ضروری از زندگی می دانند. آنها به شکست ها به عنوان فرصت هایِ یادگیری نگاه می کنند و از شکست برای پیشرفت استفاده می کنند.(همچنین بخوانید مقاله: چگونه از شکست درس بگیریم؟)

6. پشتکار و ارادۀ قوی دارند

یکی دیگر از ویژگی های کلیدی افراد موفق پشتکار و ارادۀ قوی است. حتی زمانی که همه چیز غیرممکن به نظر می رسد و یا شکست ها مانع پیشرفت می شوند.

7. تلاش می کنند تا از شرایط بد به موفقیت برسند

به جای سرزنش وضع بدی که در آن هستند، شرایط خود را می پذیرند و به جای احساس قربانی بودن تلاش می کنند تا از همان شرایط بد به موفقیت برسند.

8. نقاط قوت و ضعف خود را می شناسند

در اعتراف به نقاط ضعف خود مشکلی ندارند. نقاط قوت و ضعف خود را می شناسند و می دانند در چه کاری خوب هستند و  در چه چیزی چندان خوب نیستند.

9. انعطاف پذیرند

به جای اینکه سفت و سخت و انعطاف ناپذیر باشند، آماده اند تا برای رسیدن به هدف با مشکلات و موانعی که سر راهشان قرار می گیرد خود را تطبیق دهند. 

10. افراد موفق ابهام را در آغوش می گیرند

زندگی پُر از موقعیت هایی است که همیشه واضح نیستند. افراد موفق ابهام را در آغوش می گیرند و دیدگاه هایشان را به چالش می کشند، ضمناً دیدگاه های دیگران را نیز در نظر می گیرند.

11. به توانایی های خود برای موفقیت اطمینان دارند

و خود را متعهد به اتمام کاری که شروع کرده اند، می دانند.

12. به دنبال راه های مثبت و دلگرم کننده هستند

احساسات منفی را کنار گذاشته و بر احساسات مثبت تمرکز می کنند.

13. برای خود اهداف تعیین می کنند

زیرا با داشتن چیزی برای هدف گذاری بهتر می توانند جلو بروند و بر موانع غلبه کنند.

14. معمولاً کنجکاوند و همیشه مشتاق یادگیری مهارت های جدید هستند
15. پشتیبانی برای خود پیدا می کنند

داشتن یک سیستم پشتیبانی قوی می تواند کار را آسان تر کند. مربیان، دوستان، همکاران، اعضای خانواده می توانند وقتی شرایط سخت می شود شما را تشویق کنند و حتی توصیه ها و کمک هایی را ارائه می کنند که به شما کمک می کند شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

چگونه موفق شویم

این مطلب را هم بخوانید
چگونه یک زندگی آرام داشته باشیم؟

نتیجه گیری

اگر می خواهید موفق شوید باید …

a. اولویت های خود را مشخص کنید و تصمیم بگیرید چه چیزی برای شما مهم است. دانستن اولویت ها به شما کمک می کند تا اهدافی را برای دستیابی به چیزهایی تعیین کنید که به شما احساس شادی و موفقیت می دهند.

b. خود را در آینده تجسم کنید و سپس در نظر بگیرید که چه ویژگی هایی به شما کمک می کند به آن خودِ تجسم شده دست پیدا کنید.

c. با افرادی ارتباط برقرار کنید که می توانند به اهداف شما کمک کنند.

d. از دیدن مشکلات دست بردارید. شروع به دیدن فرصت ها کنید. اگر شروع به بررسی موانعی کنید که به عنوان مشکل پیش می آیند، درگیر یک ذهنیت منفی می شوید که مانع از موفقیت شما می شود. سعی کنید به این موانع به عنوان فرصت نگاه کنید تا موفقیت های بیشتری بدست آورید.

e. برخی از افراد زمان زیادی را صرف جمع آوری اطلاعات در مورد چگونگی موفقیت می کنند. وقتی اطلاعات زیادی دارید با تجزیه و تحلیل آنها ممکن است متوقف شوید و تمام تحقیقاتی که انجام داده اید به جای کمک، می تواند به شما آسیب بزند.

f. هیچ چیز به اندازه اقدام و شروع کار قدرتمند و کمک کننده نیست.

g. تمرکزِ زیاد روی سرگرمی را متوقف کنید. انجام بیش از حد این کار می تواند مانع از تمرکز شما بر روی اهداف و موفقیت شما شود. شما باید بیشترِ وقت خود را صرف مهارت های آموزشی که به شما در پیشبرد اهدافتان کمک می کند، کنید.

لطفاً نظر بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *