چگونه می توانم محبوب واقع شوم؟

چگونه می توانم محبوب واقع شوم؟

راز جاودانی محبوبیت افراد در چیست؟

بی شک هیچ کسی در دنیا پیدا نمی شود که ادعا کند نمی خواهد محبوب اطرافیانش باشد. جذابیت و محبوبیت دو فاکتوری است که هر انسانی آرزوی داشتن آن را در سر می پروراند.

در دل همگان قرار گرفتن آرزوی هر شخصی با هر تفکر، عقیده و سلیقه ای است. محبوبیت یک نیازِ طبیعی است. هیچ حسی مانند حس اینکه دیگران انسان را دوست داشته باشند به انسان انرژی نمی دهد. وقتی انسان احساس می کند برای دیگران مهم است و آنها او را دوست دارند، به خودش افتخار می کند.

همه علاقمندند که خواسته هایشان مورد قبول طرف مقابلشان قرار گیرد ولی، همه در این راه موفق نبوده اند. طرح خواسته شما یک مسئله است، چگونگی طرح خواسته و استفاده از چه کلمات و جملاتی، مسئله دیگری است.

محبوب و مقبول واقع شدن راه و رسمی دارد. تدریجاً در این مقاله «چگونه می توانم محبوب واقع شوم؟» به نکاتی باریک تر از مو اشاره خواهد شد که اگر دقیقاً و از روی صدق و صفا آن را بکار ببرید، بطوری شگفت انگیز متحیر می مانید که چگونه اطرافیان تمایل دارند که به شما نزدیک شوند، همان اطرافیانی که قبلاً برای ایجاد رابطه با آنها باید تلاش بیشتری می کردید.

چگونه می توانم محبوب واقع شوم؟

برای نفوذ در دل ها چه کارهایی باید بکنیم :

1. شنونده خوب باشید

سخن گفتن احتیاجه. با زبان بدن گوش بکنید. بگذارید کسی که صحبت می کند احساس کند که کاملاً به حرف های او گوش می دهید. گوش بدن و زبان بدن را بهتر بشناسید.

2. صادق باشید

یعنی تحت هیچ شرایطی حتی دروغ سفید یا دروغ مصلحتی نگویید، زیرا اعتماد و اطمینان را از طرف می گیرید.

3. رازدار باشید 

یعنی دهانتان چفت و بست داشته باشد. وقتی رازدار بودید دیگران شما را سنگ صبور می پندارند.

4. مشوق باشید 

تا آنجا که برایتان مقدور است از تشویق دیگران مضایقه نکنید. تشویق دیگران به آنها روحیه می دهد و تمایل پیدا می کنند که بیشتر با شما هم کلام شوند.

5. همدلی به جای همدردی

همدلی فرآیندی است که در طی آن ما خودمان را جای طرف مقابل می گذاریم و دنیا را از دریچۀ چشم او می نگریم. ضمناً باید بدانیم که در همدلی قضاوت ممنوع است. استفاده از کلمات: می فهمم؛ درکت می کنم؛ اثربخش است.

6. دکمه مکث را بشناسید 

استفان كاوی می گويد: «در پيش آمدها به جای عكس العمل آنی ابتدا دكمه مكث مغز خود را فشار دهيد و سپس بعد از انديشه كافی، پاسخ مناسب را انتخاب كنيد.» اين روش از بروز خيلی از اختلافات جلوگيری می كند. پس از آن دائماً استفاده کنید، یعنی پس از شنیدن هر حرفی ابتدا مکث و سپس حرفی بزنید.

7. پذیرفتن دیگران همان گونه که هستند 

در فکر تغییر دیگران نباشید، خانم معلم ها و آقا معلم ها وجهه خوبی نزد دیگران ندارند.

8. نرم و ملایم سخن بگویید 

تا طرف احساس آرامش و راحتی بکند.

9. دوست داشتنِ بی قید و شرط دیگران 

کسانی که دائماً چون و چرا می کنند، دائماً باید و نباید دارند، دائماً از خودشان و از عقایدشان دفاع می کنند؛ اطرافیان را پراکنده می سازند.

10. آراستگی و تمیزی به جای شیک پوشی و گران پوشی

با داشتن ظاهری آراسته همه را می توانید جذب خود کنید.

11. تحسین صادقانه نه از روی تملق و چاپلوسی

تملق های رایج اثری روی طرف مقابل شما ندارد، سعی کنید به جای آنکه از ظاهر و یا لباس او تعریف کنید، از منش و اخلاقش تعریف کنید.

12. ابراز محبت

نه تنها با کلام بلکه با نگاه و لحن صدا هم نقش مؤثرتری دارد.

13. داشتن افکار مثبت خصوصاً هنگام بروز سوء تفاهمات 

سعی کنید در هر مورد که پیش می آید مثبت اندیش، خوش بین و منطقی باشید.

14. داشتن فروتنی

کسانی که خودخواه هستند و پیوسته از برتری های خیالی خود حرف می زنند و بدان می بالند کمتر ممکن است مردانی یا زنانی محبوب باشند.

چه کسی از شخصی که برای مطرح کردن خودش دائماً شرح و تفسیر می دهد خوشش می آید، اصولاً در ایران برعکس دنیای خارج از ایران افراد از کسی که از خودش تعریف می کند خوششان نمی آید.

15. دید زیبابینی داشته باشید

یعنی زیبایی های اطرافت را بشناس و با همراهت درمیان بگذار.

16. قولت و عملت یکی باشد 

هیچ عملی بالاتر از ایفای به موقع وعده و وعید نیست. وعده به عمل؛ شما را فردی منظم، دقیق و متعهد معرفی می کند.

17. شریک شدن با دوستان در غم و ناراحتی آنها

اگر گفت سرم درد می کند بپرس خوب شدی، اگر گفت حال و احوال خوبی ندارم سعی کن سنگ صبورش باشی. می دانید سنگ صبور چه مشخصاتی دارد؟

مشخصات يك سنگ صبور خوب اين است كه مهربان، باحوصله، رازدار، كم حرف، غيرناصح و بالاخره شنونده ای فعال باشد. راستی تا به حال به اين نكات فكر كرده بوديد؟ سنگ صبور همه باشيد تا محبوب القلوب همه بمانيد. سنگ صبور باشيد تا همه شما را خوش مشرب معرفی كنند.

18. متبسم باشید

زیرا تبسم به چهره شما جذابیتی عمیق و ژرف می بخشد. در تبسم، سنگینی، متانت و جذابیت باید نقش اول را بازی کند. خنده های بلند، قهقهه بی جا و بی علت که ناشی از غم و رنج درونی شماست، مشت شما را پیش طرف مقابل باز می کند.

19. بیشتر سکوت کنید 

غالباً افراد به اشتباه برای اینکه جذاب تر شوند، بیشتر شلوغ می کنند و چه بسا به خطا می روند. سکوت، یک تأثیر ذهنی و روانی بسیار قوی می گذارد. در سکوت، فرد پیرامون خود خلاء ایجاد می کند و هر خلایی، جذب را سبب می شود.

آنها که بیشتر صحبت می کنند و کمتر می شنوند، از جذابیت خود می کاهند. حال آنکه سکوت و گوش دادن شما را عاقل تر و قابل اطمینان تر معرفی می کند.(در صورت تمایل می توانید مطلب فواید سکوت چیست؟ را بخوانید)

20. نرم و ملایم سخن بگویید 

در این صورت به آسانی می توانید بر روی دیگران تأثیر بگذارید. دکمه مکث را بشناسید و در پس هر اظهار نظری از طرفتان 20 ثانیه مکث کنید و سپس حرف بزنید و اگر موضوع صحبتش را خوب نفهمیدید دوباره از او بخواهید که گفتارش را تکرار کند.

21. فرد محترمی باشید 

بی احترامی به خود، به دیگران و بی ادبی در کلام و رفتار همگی از جذابیت شما می کاهد. شما باید هم در ظاهر آراسته باشید و هم در باطن وارسته. افراد مؤدب و متین و محترم بی تردید جذابند.

22. ادب را رعایت کنید 

وقتی در مراوده هایتان ادب را رعایت می کنید و حتی در مقابل شوخی نابجای طرف مقابلتان فقط لبخند می زنید بهتر خود را معرفی کرده اید که از چه طبقه ای هستید، هرگز و تحت هیچ شرایطی متلک و شوخی های نابجا و گاهاً عصبی دیگران را به دل نگیرید و هرگز سعی در مقابله به مثل نکنید.

اجازه بدهید فکر کنند شما کم آورده اید، اجازه بدهید فکر کند که در اینگونه مراوده ها او برنده بوده است. روکم کنی، سرجایش نشاندن، شما را از نظر احساسی و هیجانی تخلیه می کند ولی از نظر عقلانی به مصلحت شما تمام نمی شود. ممکن است در یک مراوده او را اصطلاحاً شکست بدهید، ولی باید مطمئن باشید که با او آینده ای نخواهید داشت.

23. انسان منطقی باشید

یکی دیگر از مواردی باعث می شود شما در نزد دیگران محترم باشید این است که آنها شما را انسانی منطقی بدانند که با مسائل مختلف بر مبنای عقل و منطق برخورد می کنید.

24. بخشیدن دیگران

اما نکته آخر این است که باید گاهی اوقات دیگران را یخشید و از کنار کارهایِ خطای آنها بگذرید. مطمئن باشید این گذشتِ شما از بین نمی رود و در ذهن دیگران حک می شود و همین شما را با ارزش تر و محبوب تر می کند.

چگونه می توانم محبوب واقع شوم؟

این مطلب را هم بخوانید
چگونه کمتر قضاوت کنیم؟

برای آنکه محبوب دیگران واقع شویم از چه کارهایی باید پرهیز کنیم :

  • نصیحت نکنید، خانم معلم نباشید، مچ گیر نباشید، تحقیر نکنید.
  • جلف نباشید.
  • جملاتی نظیر: سر جایش نشاندم یا هر چی خواستم بهش گفتم، رابطه ها را خراب می کند.
  • توقع نداشتن از دیگران.
  • تحمیل نکردن عقاید و خواسته هایتان به دیگران.
  • به جای اینکه دیگران را بیازمایید، بگذارید آنها شما را بیازمایند، پس شما کنجکاوی در مورد شخصیت طرف نکنید.
  • قضاوت نکردن دوستان.
  • زیاد شوخی نکنید؛ زیرا شوخی های فراوان بتدریج مرزهای لازم بین افراد را از بین می برد.

چگونه می توانم محبوب واقع شوم؟

آسان بود، این طور نیست؟

فکر می کنم شما هم می توانید یکی از جذاب ترین و ماندگارترین مردان و زنان باشید. اگر می خواهید دیگران عاشق شما شوند، معطل نشوید دست بکار شوید!

ما قصد داریم در سی دی «راز و رمز مجذوبیت و محبوبیت» راههای جاذبیت و مطلوبیت را به شما معرفی کنیم تا در هر محفلی نقل مجلس قرار گیرید و همه بخواهند از شمع وجود شما بهره گیرند، دوستان به همه جا شما را دعوت کنند و یا مرتب سراغتان را بگیرند و احوالتان را بپرسند و آنقدر به شما انرژی و نیرو بدهند که حال روانی شما همیشه خوب و مطلوب باشد.

 

مشتاقانه منتظر نظر شما هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *