کتاب نوجوانان چه می گویند؟

کتاب نوجوانان چه می گویند؟
مدل کالا: سی دی های آموزشی دکتر کیهان نیا
موجودی: در انبار
قیمت: 30,000تومان
قیمت بدون مالیات: 30,000تومان

تحلیلی بر روابط نوجوانان و والدین آنها

شناخت نوجوان کار چندان آسانی نیست. بیشترین تجربه هایی که در گذشته کارساز بود، امروز کارآیی خود را از دست داده و عصر تکنولوژی همه چیز را درهم ریخته است. اختراعات، ابداعات و اکتشافاتِ گوناگون، در گوشه و کنار جهان، روی افکار آنان تأثیر گذاشته است، بطوری که نوجوانان، اکنون با دیدی متفاوت به مسایل پیرامون خود می نگرند.

آیا این همه تحولات و تغییرات نباید اندیشه تغییر در روش تعلیم و تربیت را به ما یادآور شود؟! مسلماً هیچ پدر و مادری علاقه مند نیست که با نوجوانش «بگومگو» داشته باشد، ولی متأسفانه گاهی ناچار به این کار می شود. عیب از کجاست و مقصر کیست؟ تقصیر نوجوان است یا تقصیر پدر و مادرها؟! شاید هم هیچ کس مقصر نیست. اصلاً چرا دنبال مقصر بگردیم؟ چرا به تغییرات و تفاوت ها اندیشه نکنیم؟

دراین کتاب سعی شده است تا به اختلافات رفتاری و گفتاری نوجوانان با والدین شان اشاره شود و بیشتر راه حل ها نیز از میان پرونده هایی سر درآورده اند که در آن ها، هم با نوجوانان و هم با والدین شان صحبت شده است. طبیعت اشتغال من، در امرِ مشاوره زناشویی و خانوادگی باعث شده است که خانواده ها فرزندان ناسازگار خود را نزد من بیاورند. همین امر باعث شده که با نوجوانان زیادی سروکار داشته باشم.

هدف این کتاب شناخت بیشتر مسایل نوجوانان و ارایه راه حل هایی ساده است که به حسن تفاهم بین نوجوانان و والدین شان می انجامد. تا زمانی که شما به علایم و مشخصات بلوغ پی نبرید، قادر نخواهید بود نسخه لازم را برای آن ها بپیچید. تا وقتی از نوع سرگرمی آنها مطلع نباشید، نخواهید توانست با نوجوانان خود هم کلام شوید. والدین باید خود را به جای فرزندان شان بگذارند و از چشم آنان به دنیا نگاه کنند. اگر این کار را کردید آنها شما را به حریم خلوت خود راه می دهند.

در قسمت پایانی کتاب با نوجوانان بزهکار در کانون اصلاح و تربیت صحبت شده است. آنان نوجوانان بی پناه و بی گناه هستند که ثمره ازدواج های غلط که منجر به طلاق شده، بوده اند. متأسفانه عدم رسیدگی و فقدان توجه کافی به تربیت آنان باعث شده که سروکارشان به زندان بیفتذ. این بخش از کتاب که زندگی غم انگیز نوجوانان را شرح می دهد، می تواند آئینه عبرتی باشد برای کسانی که بدون هیچ گونه رحم و شفقتی به فرزندان شان، راه طلاق را در پیش می گیرند.

 

چاپ هشتم کتاب در 277 صفحه به قیمت 17000 تومان عرضه می گردد.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: