حق با مادرم بود

حق با مادرم بود
مدل کالا: کتاب های متفرقه
موجودی: در انبار
قیمت: 10,000تومان
قیمت بدون مالیات: 10,000تومان

آشتی مادران جوان با مادرانشان

 

باربارا مک فارلند  و   ویرجینیا واتسون - روزلین /  سوسن ملکی  

  به همراه مقدمه ای از : ا - کیهان نیا

 

همان طوری که از عنوان کتاب برمی آید، آشتی فرزندان با والدین شان زمانی صورت می گیرد که خودشان مادر یا پدر می شوند، گرچه این آشتیِ دیر هنگام شیرین است، ولی تلخی سال های دوری فرزندان از والدین شان را نباید از نظر دور داشت. در این کتاب تلاش شده از شیوه هایی استفاده شود که این آشتی و تفاهم  زودتر صورت گیرد.

بیشترین تجربه هایی که در گذشته کارساز بود، امروز کارآیی خود را از دست داده و عصر تکنولوژی همه چیز را درهم ریخته، عصری که با پیدایش علوم و فنون جدید مانند: کامپیوتر، اینترنت، شبکه های ماهواره ای و ... همراه است، موجب شده که فاصلۀ اطلاعاتی فرزندان با والدین شان بیشتر شود و اوضاع را از آنچه بود، بدتر کرده است.

با این ترتیب شناخت نوجوانان و کنار آمدن با آنان هر روز پیچیده تر می شود. چرا فرزندانِ ما با وجودی که خود را نیازمند ما می دانند، ولی میل به سرپیچی و تمرد در آنان نهادینه شده است، چرا ما و فرزندان مان باید رو به روی هم باشیم؟ در حالی که می توانیم کنار هم بمانیم، چرا فرزندان ما نمی دانند که والدین شان آنچه می کنند، برای سعادت فردای آنان است؟

اگر می خواهیم واقعاً با جوانان مان به یک تفاهم تمام عیار برسیم، باید کاری کنیم که آنان ما را مثل همسالان شان بپندارند، باید با آنها به بحث بنشینیم و باب مذاکرۀ مشفقانه را همیشه گشوده نگهداریم و این مهم میسر  نیست مگر از برج عاج پدر و مادری پایین آمدن و با آنان دوست شدن.

در این صورت است که آنها ما را به حریم خود راه می دهند و آشتی دیر هنگام آنان با ما حداقل 15 تا 20 سال جلوتر می افتد.

و این امر شدنی است به شرطی که بخواهیم  و از راه اش وارد شویم.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: