پرسش و پاسخ

پرسش و پاسخ در حقوق خانواده - سه شنبه 20 خرداد 1393 - 15:27:05
حقوق و قوانین ازدواج نياز به جفت      چرا مردي به خواستگاري دختري مي رود و آن دختر به او پاسخ مثبت مي دهد؟ چرا زن و شوهر را مكمل يكديگر مي دانند؟ و چرا با وجود هزاران قصه و داستان درباره اينكه زندگي زناشويي سخت است، باز هم اين دو، خواسته و ناخواسته جذب يكديگر مي شوند؟      مي گويند انسان اجتماعي به دنيا آمده و هيچكس قادر نيست بدون حشر و نشر با ديگران تنها زندگي كند. پس اگر مردي به تكاپو بيفتد و براي خود «ياري» دست و پا كند و يا دختر خانمي د..
مشاور خانواده پاسخ می دهد - چهارشنبه 09 بهمن 1392 - 12:57:44
      سؤال :  دختری 25 ساله هستم که برای حل مشکل برادرم برایتان نامه می نویسم. برادری 28 ساله دارم که از هر لحاظ (تحصیلات، شغل و درآمد و امکانات یک زندگی) چیزی کم ندارد. او مدتی است از دختر خانمی خوشش آمده و او را برای ازدواج انتخاب کرده است. اما هر بار که به اتفاق برادرم برای خواستگاری از دختر مورد نظر می رویم برادر بزرگترش که پس از فوت پدرشان همه کاره خانواده آنها شده، دست رد به سینه برادرم می زند و جواب منفی می دهد و هیچ دلیلی هم برای مخالفت خود ذکر نمی کند. ..
تغییر و تحولات من - شنبه 05 مرداد 1392 - 04:23:18
با هم درد دل کنیم   توضیح : متن زیر نوشته یکی از مراجعینم می باشد که پس از یک جلسه مشاوره و دیدن سی دی های تفاهم در خانواده به نتایج زیر رسیده است. با خواندن این متن متوجه می شوید حل مسائل و اختلافات خانوادگی راز و رمزی ندارد بلکه راه و روشی دارد، خوشبختی تصادفی نیست بلکه بهایی دارد. هر کس حاضر بشود که روی اشتباهات خود کار کند مسلماً کامیابی از آنِ اوست.     تغییر و تحولات من سوال مشاور : با توجه به این CDه..
مشاوره با دکتر کیهان نیا - یکشنبه 23 تیر 1392 - 03:53:44
    پرسش و پاسخ                پسري 23 ساله با دختري 22 ساله به خاطر اين كه پدرهايشان دوست بوده اند  با يكديگر ازدواج كرده اند، این پسر و دختر  در سالهاي كودكي هم با هم همبازي بوده اند و پدرهايشان دايماً مي گفته اند كه شما دو نفر مال هم هستيد به همين دليل وسايل عقد و عروسي را براي آنها فراهم نكرده اند.      پسر دانشجو، سربازي نرفته، كار ندارد وديعه مسكن از طرف پد..