اخبار

اختلال خودزشت پنداری - شنبه 24 شهریور 1397 - 12:55:27
مصاحبه دکتر کیهان نیا با روزنامه آفتاب یزد هر زمان مقابل آینه می ایستم یا یکی از عکس های خود را نگاه می کنم، نفسم بند می آید و از دیدن خودم متنفر می شوم، من شخصی را می بینم که با تصوراتم فرق دارد و کاملاً برایم بیگانه است. بیشتر اوقات فکر می کنم زیر چشمانم گود افتاده یا برعکس دو کیسه سیاه و کبود در زیر آن قرار گرفته است. من از شکل بینی خودم هم متنفرم، زیرا بسیار بزرگ و گوشتی است و بخش زیادی از صورتم را گرفته، متأسفانه نیمه راست صورت من هم تفاوت زیادی با نیمه سمت چپ دارد؛ به همین دلیل..
سکه از مهریه حذف می شود؟ - دوشنبه 19 شهریور 1397 - 07:34:44
مصاحبه دکتر کیهان نیا با مجله موفقیت اخیراً گزارش هایی در رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینکه با افزایش قیمت سکه، تعداد پرونده های تقاضای طلاق و مطالبه مهریه از سوی برخی زنان نیز افزایش چشمگیری پیدا کرده و به تبع آن تعداد زندانیان مهریه نیز بیشتر شده است. همین موضوع در کنار پیش بینی ناپذیر بودن قیمت سکه و عدم استطاعت مالی اکثریت مردان ایرانی در پرداخت مهریه های سنگین و حتی متوسط، تعدادی از نمایندگان مجلس را برآن داشته تا طرحی را آماده کنند که در صورت تصویب و تأیید نهایی آن، تعیین سکه به ..
معرفی دو سی دی جدید :   1- راز و رمز مجذوبیت، محبوبیت و مقبولیت! در دل همگان قرار گرفتن آرزوی هر شخصی با هر تفکر، عقیده و سلیقه ای است. محبوبیت یک نیازِ طبیعیه. هیچ اتفاقی مانند این احساس که دیگران ما رو دوست داشته باشن به انسان انرژی نمی ده. وقتی انسان احساس می کنه برای دیگران مهم، محترم و محبوبه و اونها اونو دوست دارن، به خودش افتخار می کنه. همه علاقمندن که خواسته هاشون مورد قبول طرف مقابلشون قرار بگیره ولی، همه در این راه موفق نبودن. طرح خواسته شما یک مسئله است، چگونگی طرح..
عوامل مؤثر بر خشونت جنسی متن کامل مصاحبه دکتر اصغر کیهان نیا با روزنامه همشهری مورخ  9 خرداد 97 خبر تعرض جنسی به تعدادی از دانش آموزان دبیرستانی در یکی از مدارس تهران توسط یکی از معاونان مدرسه، برای جامعه و شهروندان تکان دهنده بود؛ وقوع اتفاقات مشابه و انتشار اخبار آن همه افراد جامعه را دچار رنجش خاطر می کند. برای پیشگیری از وقوع حوادث مشابه، نخست باید دلایل و زمینه های وقوع آن را شناسایی کرد: اول، در مکان هایی مانند شهرهای بزرگ و پایتخت ها که تراکم جمعیت شکل می گیرد و ت..
آنچه همسران باید در باره آداب مذاکره و گفت و گو بدانند     معمولاً افرادی از يكديگر مي رنجند كه از هم توقع داشته باشند و كساني از هم توقع دارند كه يكديگر را دوست دارند، بنابراين زن و شوهري كه پايه ازدواج آنها بر اساس مهر و محبت بنا شده، حق دارند بيش از ديگران از هم توقع داشته باشند و در نتيجه بيش از ديگران از هم برنجند، بديهي است كه رنجش امري طبيعي است، اما زن و شوهرها بايد مراقب باشند رنجش خود را از همسرشان پوشيده نگه ندارند، زيرا رنجش هاي كوچك و جزئي تدريجاً در رو..
پیش از جدا شدن بخوانید! - یکشنبه 06 اردیبهشت 1394 - 08:49:55
مصاحبه هفته نامه سلامت با دکتر کیهان نیا:   6 نکته در باره طلاق توافقی   هفته پیش در خبرها آمده بود که پرونده های مربوط به طلاق توافقی، پرتکرارترین پرونده های دادگاه های خانواده است. متأسفانه این روزها اسم طلاق توافقی زیاد شنیده می شود و صفحات آگهی برخی روزنامه ها را که ورق می زنیم، می بینیم پر شده است از آگهی های مشاوره های حقوقی و طلاق توافقی که با وکالت دادن بدون حضور در دادگاه انجام می شود. آنقدر راحت از طلاق حرف می زنند که انگار نه انگار طل..
ممکنه با من ازدواج کنید؟ - یکشنبه 06 اردیبهشت 1394 - 07:50:01
  یکی از مهمترین توصیه ام به شما این است که سعی کنید خاطراتِ دورۀ نامزدی و همین طور مراسم خواستگاری را به گونه ای سپری کنید که مملو از ابتکارات و خلاقیت های غافلگیرانه و خوشایند باشد، ابتکاراتی که اگر همراه با صرف وقت و اندیشه باشد اغلب خیلی کم خرج خواهند بود.     اصغر کیهان نیا - مشاور خانواده ..
خشونت علیه زنان - یکشنبه 24 اسفند 1393 - 10:05:12
مصاحبه دکتر کیهان نیا با پایگاه خبری نشان آنلاین     نشان آنلاین. سیدعلیرضا دادگر حسینی   یکی از چالش‌هایی که کشور ما از گذشته تا کنون با آن رو به رو بوده، پدیده خشونت علیه زنان جامعه که مادران این ملت هستند، است. زنان در عین حال که نیمی از جمعیت کشور ما را تشکیل می‌دهند اما در بسیار از موارد، مورد تبعیض واقع می‌شوند. نشان آنلاین در ادامۀ رسالت خود به سراغ دکتر اصغر کیهان نیا روانشناس و کارشناس صدا و سیما رفته تا نظرات ایشان را جویا شود که در ادمه می‌خو..
  مصاحبه خبرگزاری فارس با دکتر کیهان نیا   یک مشاور روانشناس با معرفی 3 نوع رفتار پرخاشگرانه، منفعلانه و جرأتمندانه، میگرن، ناراحتی قلبی، مشکلات معده و روده و حتی آرتروز را نتیجه عدم واکنش در برابر توهین عنوان کرد.   اصغر کیهان‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با اشاره به سه نوع رفتار پرخاشگرانه، منفعلانه و جرأتمندانه اظهار داشت: اگر فرد در برخورد خود پرخاشگری کند رابطه‌اش با طرف مقابل بر هم می‌خورد بنابراین یکی از نتایج رفتار پرخاشگرانه این اس..
هنگام عصبانیت دکمه مکث مغز را فشار دهید - چهارشنبه 20 فروردین 1393 - 12:52:12
مصاحبه خبرگزاری فارس با دکتر کیهان نیا متخصص بهداشت روانی گفت: هنگام عصبانیت در برخوردهای اجتماعی مثلاً هنگام تصادف ۱۰ تا ۳۰ ثانیه به مغز فرصت مکث و آنالیز مسئله را بدهید.   اصغر کیهان نیا در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت: در پیشامدهای منفی اجتماعی باید دکمه مکث ذهن را فشار دهید. وی افزود: مدت زمان این دکمه باید بین 10 تا 30 ثانیه باشد زیرا در این مدت مغز می‌تواند وضعیت موجود را آنالیز کند. کیهان‌نیا اظهارداشت: در مو..