اخبار

عوامل مؤثر بر خشونت جنسی متن کامل مصاحبه دکتر اصغر کیهان نیا با روزنامه همشهری مورخ  9 خرداد 97 خبر تعرض جنسی به تعدادی از دانش آموزان دبیرستانی در یکی از مدارس تهران توسط یکی از معاونان مدرسه، برای جامعه و شهروندان تکان دهنده بود؛ وقوع اتفاقات مشابه و انتشار اخبار آن همه افراد جامعه را دچار رنجش خاطر می کند. برای پیشگیری از وقوع حوادث مشابه، نخست باید دلایل و زمینه های وقوع آن را شناسایی کرد: اول، در مکان هایی مانند شهرهای بزرگ و پایتخت ها که تراکم جمعیت شکل می گیرد و ت..
آنچه همسران باید در باره آداب مذاکره و گفت و گو بدانند     معمولاً افرادی از يكديگر مي رنجند كه از هم توقع داشته باشند و كساني از هم توقع دارند كه يكديگر را دوست دارند، بنابراين زن و شوهري كه پايه ازدواج آنها بر اساس مهر و محبت بنا شده، حق دارند بيش از ديگران از هم توقع داشته باشند و در نتيجه بيش از ديگران از هم برنجند، بديهي است كه رنجش امري طبيعي است، اما زن و شوهرها بايد مراقب باشند رنجش خود را از همسرشان پوشيده نگه ندارند، زيرا رنجش هاي كوچك و جزئي تدريجاً در رو..
پیش از جدا شدن بخوانید! - یکشنبه 06 اردیبهشت 1394 - 08:49:55
مصاحبه هفته نامه سلامت با دکتر کیهان نیا:   6 نکته در باره طلاق توافقی   هفته پیش در خبرها آمده بود که پرونده های مربوط به طلاق توافقی، پرتکرارترین پرونده های دادگاه های خانواده است. متأسفانه این روزها اسم طلاق توافقی زیاد شنیده می شود و صفحات آگهی برخی روزنامه ها را که ورق می زنیم، می بینیم پر شده است از آگهی های مشاوره های حقوقی و طلاق توافقی که با وکالت دادن بدون حضور در دادگاه انجام می شود. آنقدر راحت از طلاق حرف می زنند که انگار نه انگار طل..
ممکنه با من ازدواج کنید؟ - یکشنبه 06 اردیبهشت 1394 - 07:50:01
  یکی از مهمترین توصیه ام به شما این است که سعی کنید خاطراتِ دورۀ نامزدی و همین طور مراسم خواستگاری را به گونه ای سپری کنید که مملو از ابتکارات و خلاقیت های غافلگیرانه و خوشایند باشد، ابتکاراتی که اگر همراه با صرف وقت و اندیشه باشد اغلب خیلی کم خرج خواهند بود.     اصغر کیهان نیا - مشاور خانواده ..
خشونت علیه زنان - یکشنبه 24 اسفند 1393 - 10:05:12
مصاحبه دکتر کیهان نیا با پایگاه خبری نشان آنلاین     نشان آنلاین. سیدعلیرضا دادگر حسینی   یکی از چالش‌هایی که کشور ما از گذشته تا کنون با آن رو به رو بوده، پدیده خشونت علیه زنان جامعه که مادران این ملت هستند، است. زنان در عین حال که نیمی از جمعیت کشور ما را تشکیل می‌دهند اما در بسیار از موارد، مورد تبعیض واقع می‌شوند. نشان آنلاین در ادامۀ رسالت خود به سراغ دکتر اصغر کیهان نیا روانشناس و کارشناس صدا و سیما رفته تا نظرات ایشان را جویا شود که در ادمه می‌خو..
  مصاحبه خبرگزاری فارس با دکتر کیهان نیا   یک مشاور روانشناس با معرفی 3 نوع رفتار پرخاشگرانه، منفعلانه و جرأتمندانه، میگرن، ناراحتی قلبی، مشکلات معده و روده و حتی آرتروز را نتیجه عدم واکنش در برابر توهین عنوان کرد.   اصغر کیهان‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با اشاره به سه نوع رفتار پرخاشگرانه، منفعلانه و جرأتمندانه اظهار داشت: اگر فرد در برخورد خود پرخاشگری کند رابطه‌اش با طرف مقابل بر هم می‌خورد بنابراین یکی از نتایج رفتار پرخاشگرانه این اس..
هنگام عصبانیت دکمه مکث مغز را فشار دهید - چهارشنبه 20 فروردین 1393 - 12:52:12
مصاحبه خبرگزاری فارس با دکتر کیهان نیا متخصص بهداشت روانی گفت: هنگام عصبانیت در برخوردهای اجتماعی مثلاً هنگام تصادف ۱۰ تا ۳۰ ثانیه به مغز فرصت مکث و آنالیز مسئله را بدهید.   اصغر کیهان نیا در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت: در پیشامدهای منفی اجتماعی باید دکمه مکث ذهن را فشار دهید. وی افزود: مدت زمان این دکمه باید بین 10 تا 30 ثانیه باشد زیرا در این مدت مغز می‌تواند وضعیت موجود را آنالیز کند. کیهان‌نیا اظهارداشت: در مو..
تفاهم در خانواده - سه شنبه 07 آبان 1392 - 11:06:56
نشریه آموزشی ستاد ازدواج دانشجویی سال اول ، شماره اول ، آذر ماه 83   بسمه تعالی در پی استقبال گسترده اقشار مختلف دانشگاهیان از ازدواج های دانشجویی هم اکنون گروه عظیمی از مزدوجین این جشن ها در کنار یکدیگر زندگی صمیمانه ای را سپری می کنند. در آستانه سالگرد شما عزیزان فرصت را مغتنم شمرده پیوند مبارکتان را صمیمانه تبریک عرض می نمائیم و برای همه شما عزیزان زندگی صمیمانه همراه با خوشی و سربلندی خواهانیم. در زمینه ازدواج و احکام و آداب آن هر چند کتابها، جزوه ها و مقالات فراو..
معرفی سمینارهای دکتر کیهان نیا - شنبه 09 شهریور 1392 - 13:09:37
نيل به موفقيت كليد و مفتاحي دارد و كسي كه آن را يافت ، هرگز از قله شادماني فرو نخواهد آمد. انسان با كسب موفقيت به دو پيروزي بزرگ نايل مي گردد : هم به لحاظ مادي بي نياز مي شود و هم از نظر روحي و رواني شايستگي خود را به اثبات مي رساند . تحقق اين دو هدف ارزشمند ، خود مشوق انسان است تا سراسر عمر در تلاش و تكاپو باشد . پس چاره اي نيست جز آموختن تدبير براي بهتر زيستن و بهتر سپري كردن عمر و كمتر رنج بردن . بايد خود را و زندگي را بشناسيم و تصوير صحيحي از خوب و بد را در خاطر خود ..
      15/اردیبهشت/97 مصاحبه با مجله موفقیت در خصوص پرونده ویژه طلاق با عنوان : آگاهی از چرایی و پیامدهای طلاق 23/اردیبهشت/97 مصاحبه با خبرگزاری ایرنا با موضوع : تأثیر افکار منفی روی اختلالات روحی - روانی و راهکارهای مقابله با آن 25/اردیبهشت/97 رادیو خانواده برنامه زنده با موضوعات : نوجوان و بحران هویت ؛  خشم و مدیریت آن 9 /خرداد/97 مصاحبه با روزنامه همشهری در موضوع : عوامل مؤثر بر خشونت جنسی ________________________________________________..