مصاحبه ها

مصاحبه های دکتر در رسانه های مختلف

بزرگ نمایی؛ یکی از قواعد طنز - دوشنبه 17 فروردین 1394 - 18:05:59
مصاحبه روزنامه ایران با دکتر کیهان نیا هر اثر نمایشی که ساخته می شود، افکاری را به خود مشغول می سازد که به تضارب آراء منجر می شود و نگاه های انتقادآمیز را به دنبال دارد. اما واقعیت آن است که چیزی که نویسنده و کارگردان به اجرا درمی آورند، محصول پیرامون شان بوده و عموماً چیزی خارج از محدوده جامعه و زندگی روزمره شان نیست. آن چیزی که این روزها شاهد آن هستیم، همان چیزی است که مردم در باره برخی بیمارستان ها اعتراض و انتقاد داشته اند که در نتیجه منعکس کننده افکار عمومی است. البته این را هم ..
هیچ موفقیتی تصادفی نیست - سه شنبه 20 خرداد 1393 - 08:45:44
  مصاحبه روزنامه نشاط با دکتر کیهان نیا، نویسنده کتاب راز موفقیت در بازار کار مصاحبه گر : آقای کیهان نیا به نظر شما چه عاملی باعث شده که کتاب به این سرعت به چاپ بیست و سوم برسد و مورد استقبال جوانان قرار گیرد؟ ضمن تشکر از شما به خاطر ترتیب این مصاحبه باید بگویم گرچه موفقیت این کتاب در مقابل سایر کتابها چندان چشمگیر نیست ولی اگر شما آن را موفقیت می دانید باید عرض کنم که هیچ موفقیتی تصادفی نیست. من برای نوشتن این کتاب سالها فکر کردم، روی انتخاب مطالبش مطالعه کردم، پس..
گفت و گوی روزنامه زن با دکتر کیهان نیا مشاور خانواده    هیچ پدر و مادری دوست ندارد که رابطه اش با فرزندش خوب نباشد. تمام تلاش والدین برای سعادت و نیک بختی فرزندانشان است. چه بسا مادرها که پس از طلاق یا فوت همسرانشان، ازدواج مجدد نکرده اند تا مبادا فرزندشان آسیب روحی ببیند. چه بسیارند پدران و مادرانی که به شدت کار کرده اند و تا پاسی از شب، مشغول فعالیت بوده اند تا بتوانند آینده فرزندانشان را تأمین کنند. والدینی را می شناسم که از سلامت خود چشم پوشیده اند تا بتوانند دندان ..
فقط کافی است آرزو کنید - سه شنبه 20 خرداد 1393 - 07:25:04
گفت و گوی مجله پنجره خلاقیت با دکتر اصغر کیهان نیا اتوبیوگرافی دکتر کیهان نیا بهترین مقدمه برای شروع مصاحبه با ایشان است. مجری معروف برنامه های تلویزیونی و نویسنده شناخته شده بسیاری از کتابهای روانشناسی خانواده و خانواده خوشبخت و مسائل مبتلابه جوانان و ازدواج و اشتغال و ... در سایت شخصی اش زندگی نامه اش را نوشته است و نقل بخش هایی از آن می تواند حاوی نکات جالبی باشد که آن را به عنوان مقدمه می آوریم:   آیا موفقیت یک تعریف کلی دارد؟ اکثر دانشمندان و انسانهای بزرگ..
مصاحبه خبرگزاری فارس با دکتر کیهان نیا اصغر کیهان نیا، مشاور و روانشناس با مذموم خواندن تملق و چاپلوسی، به اکتسابی بودن این رفتار ناپسند و یادگیری آن اشاره کرد و گفت: تکرار این رفتار موجب می شود افراد در دراز مدت از یکدیگر بدشان بیاید و جامعه را بیمار کنند. وی به خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: کسانی که نان را به نرخ روز می خورند و اعتقادی به جوانمردی و انسانیت ندارند، افرادی «غیر مسئول نسبت به جامعه» هستند. وی افزود» این افراد فقط به فکر من..
هنگام عصابیت چه کار کنیم؟ - یکشنبه 18 خرداد 1393 - 05:07:14
مصاحبه خبرگزاری فارس با دکتر کیهان نیا اصغر کیهان نیا، روانشناس گفت: هنگام عصبانیت در برخوردهای اجتماعی مثلاً هنگام تصادف 10تا 30 ثانیه به مغز فرصت مکث و آنالیز مسئله را بدهید. وی گفت: در پیشامدهای منفی اجتماعی باید دکمه مکث ذهن را فشار دهید. وی افزود: مدت زمان این دکمه باید بین 10 تا 30 ثانیه باشد زیرا در این مدت مغز می تواند وضعیت موجود را آنالیز کند. کیهان نیا اظهار داشت: در موقع بحران های اجتماعی مثل تصادفات رانندگی باید مراحل ..
  مصاحبه خبرگزاری فارس با دکتر کیهان نیا   برخی از مردان فکر می‌کنند هر چقدر زیباتر باشند و آرایش کنند بهتر می‌توانند جنس مخالف را جذب کنند، در صورتی ۸۰ درصد دختران از این‌گونه پسران متنفرند.   به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس، سایت الف نوشت: حالا دیگر پکیج و ست آن هم آمده؛ ست لوازم آرایش مردانه برای مردان ایرانی، مردانی که روزگاری داشتن اخلاق پهلوانی و قهرمانی و داشتن زور بازو معیار اصلی برای «مرد بودن» آنها بود، حالا عده ای از آنها که در حال فزونی ه..
نه همین لباس زیباست نشان رشته خاص - چهارشنبه 09 بهمن 1392 - 13:01:34
مصاحبه روزنامه جام جم با دکتر کیهان نیا   برخی دانشجویان با به تن کردن لباس های متفاوت و همراه داشتن لوازم کارشان سعی در متمایز نشان دادن رشته و شخصیت خود دارند        یکی همیشه و همه جا بوم بزرگ نقاشی همراهش است، دیگری حتی وقتی به مهمانی فامیل دورشان هم دعوت می شود کنترباس را با خود می برد، اما تا شخصی از او می خواهد ساز بزند با هزار و یک بهانه از زیر این کار شانه خالی می کند، آن یکی آنقدر سبیل خود را شبیه..
من به گذشت نوبتی اعتقاد دارم - چهارشنبه 09 بهمن 1392 - 12:55:09
گفت و گوی مجله شادکامی و موفقیت  با دکتر کیهان نیا، نویسنده و مشاور در امور خانواده   گفت و گوی این شماره را اختصاص داده ایم به یکی از مشاوران موفق و صاحب نام در اختلاف های زناشویی و امور خانوادگی که سالهاست فعالیت ایشان معطوف به نگارش کتابهای فراوان در این زمینه شده است. دکتر کیهان نیا تاکنون مقالات متعددی در مجله ها و روزنامه های داخل و خارج از کشور پیرامون بحث های روانشناسی و خانوادگی نوشته اند. بخشی از کارهای اجرایی دکتر کیهان نیا برمی گردد به فعال..
  (مصاحبه محک با دکتر اصغر کیهان نیا)       قرار بود این مصاحبه هم مثل مصاحبه های قبل در مورد رمان نویسی و نگارش داستان باشد ولی چون این بار طرف حساب ما یک روانشناس است، مصاحبه خواهی نخواهی به سمت و سوی دیگری رفت و رنگ و بوی دیگری گرفت و خارج از چارچوب مصاحبه های قبلی قرار گرفت.     این مصاحبه را به چشمی نگاه کنید که دارید با یک روانشناس صحبت می کنید. روانشناسی که رمان هم می نویسد! ..