عنوان ها

عوامل مؤثر بر خشونت جنسی متن کامل مصاحبه دکتر اصغر کیهان نیا با روزنامه همشهری مورخ  9 خرداد 97 خبر تعرض جنسی به تعدادی از دانش آموزان دبیرستانی در یکی از مدارس تهران توسط یکی از معاونان مدرسه، برای جامعه و شهروندان تکان دهنده بود؛ وقوع اتفاقات مشابه و انتشار اخبار آن همه افراد جامعه را دچار رنجش خاطر می کند. برای پیشگیری از وقوع حوادث مشابه، نخست باید دلایل و زمینه های وقوع آن را شناسایی کرد: اول، در مکان هایی مانند شهرهای بزرگ و پایتخت ها که تراکم جمعیت شکل می گیرد و ت..
آنچه همسران باید در باره آداب مذاکره و گفت و گو بدانند     معمولاً افرادی از يكديگر مي رنجند كه از هم توقع داشته باشند و كساني از هم توقع دارند كه يكديگر را دوست دارند، بنابراين زن و شوهري كه پايه ازدواج آنها بر اساس مهر و محبت بنا شده، حق دارند بيش از ديگران از هم توقع داشته باشند و در نتيجه بيش از ديگران از هم برنجند، بديهي است كه رنجش امري طبيعي است، اما زن و شوهرها بايد مراقب باشند رنجش خود را از همسرشان پوشيده نگه ندارند، زيرا رنجش هاي كوچك و جزئي تدريجاً در رو..
عکس های دکتر کیهان نیا - دوشنبه 07 اردیبهشت 1394 - 08:21:40
        ..
پیش از جدا شدن بخوانید! - یکشنبه 06 اردیبهشت 1394 - 08:49:55
مصاحبه هفته نامه سلامت با دکتر کیهان نیا:   6 نکته در باره طلاق توافقی   هفته پیش در خبرها آمده بود که پرونده های مربوط به طلاق توافقی، پرتکرارترین پرونده های دادگاه های خانواده است. متأسفانه این روزها اسم طلاق توافقی زیاد شنیده می شود و صفحات آگهی برخی روزنامه ها را که ورق می زنیم، می بینیم پر شده است از آگهی های مشاوره های حقوقی و طلاق توافقی که با وکالت دادن بدون حضور در دادگاه انجام می شود. آنقدر راحت از طلاق حرف می زنند که انگار نه انگار طل..
ممکنه با من ازدواج کنید؟ - یکشنبه 06 اردیبهشت 1394 - 07:50:01
  یکی از مهمترین توصیه ام به شما این است که سعی کنید خاطراتِ دورۀ نامزدی و همین طور مراسم خواستگاری را به گونه ای سپری کنید که مملو از ابتکارات و خلاقیت های غافلگیرانه و خوشایند باشد، ابتکاراتی که اگر همراه با صرف وقت و اندیشه باشد اغلب خیلی کم خرج خواهند بود.     اصغر کیهان نیا - مشاور خانواده ..
بزرگ نمایی؛ یکی از قواعد طنز - دوشنبه 17 فروردین 1394 - 13:35:59
مصاحبه روزنامه ایران با دکتر کیهان نیا هر اثر نمایشی که ساخته می شود، افکاری را به خود مشغول می سازد که به تضارب آراء منجر می شود و نگاه های انتقادآمیز را به دنبال دارد. اما واقعیت آن است که چیزی که نویسنده و کارگردان به اجرا درمی آورند، محصول پیرامون شان بوده و عموماً چیزی خارج از محدوده جامعه و زندگی روزمره شان نیست. آن چیزی که این روزها شاهد آن هستیم، همان چیزی است که مردم در باره برخی بیمارستان ها اعتراض و انتقاد داشته اند که در نتیجه منعکس کننده افکار عمومی است. البته این را هم ..
خشونت علیه زنان - یکشنبه 24 اسفند 1393 - 10:05:12
مصاحبه دکتر کیهان نیا با پایگاه خبری نشان آنلاین     نشان آنلاین. سیدعلیرضا دادگر حسینی   یکی از چالش‌هایی که کشور ما از گذشته تا کنون با آن رو به رو بوده، پدیده خشونت علیه زنان جامعه که مادران این ملت هستند، است. زنان در عین حال که نیمی از جمعیت کشور ما را تشکیل می‌دهند اما در بسیار از موارد، مورد تبعیض واقع می‌شوند. نشان آنلاین در ادامۀ رسالت خود به سراغ دکتر اصغر کیهان نیا روانشناس و کارشناس صدا و سیما رفته تا نظرات ایشان را جویا شود که در ادمه می‌خو..
پرسش و پاسخ در حقوق خانواده - سه شنبه 20 خرداد 1393 - 10:57:05
حقوق و قوانین ازدواج نياز به جفت      چرا مردي به خواستگاري دختري مي رود و آن دختر به او پاسخ مثبت مي دهد؟ چرا زن و شوهر را مكمل يكديگر مي دانند؟ و چرا با وجود هزاران قصه و داستان درباره اينكه زندگي زناشويي سخت است، باز هم اين دو، خواسته و ناخواسته جذب يكديگر مي شوند؟      مي گويند انسان اجتماعي به دنيا آمده و هيچكس قادر نيست بدون حشر و نشر با ديگران تنها زندگي كند. پس اگر مردي به تكاپو بيفتد و براي خود «ياري» دست و پا كند و يا دختر خانمي د..
هیچ موفقیتی تصادفی نیست - سه شنبه 20 خرداد 1393 - 08:45:44
  مصاحبه روزنامه نشاط با دکتر کیهان نیا، نویسنده کتاب راز موفقیت در بازار کار مصاحبه گر : آقای کیهان نیا به نظر شما چه عاملی باعث شده که کتاب به این سرعت به چاپ بیست و سوم برسد و مورد استقبال جوانان قرار گیرد؟ ضمن تشکر از شما به خاطر ترتیب این مصاحبه باید بگویم گرچه موفقیت این کتاب در مقابل سایر کتابها چندان چشمگیر نیست ولی اگر شما آن را موفقیت می دانید باید عرض کنم که هیچ موفقیتی تصادفی نیست. من برای نوشتن این کتاب سالها فکر کردم، روی انتخاب مطالبش مطالعه کردم، پس..
گفت و گوی روزنامه زن با دکتر کیهان نیا مشاور خانواده    هیچ پدر و مادری دوست ندارد که رابطه اش با فرزندش خوب نباشد. تمام تلاش والدین برای سعادت و نیک بختی فرزندانشان است. چه بسا مادرها که پس از طلاق یا فوت همسرانشان، ازدواج مجدد نکرده اند تا مبادا فرزندشان آسیب روحی ببیند. چه بسیارند پدران و مادرانی که به شدت کار کرده اند و تا پاسی از شب، مشغول فعالیت بوده اند تا بتوانند آینده فرزندانشان را تأمین کنند. والدینی را می شناسم که از سلامت خود چشم پوشیده اند تا بتوانند دندان ..
فقط کافی است آرزو کنید - سه شنبه 20 خرداد 1393 - 07:25:04
گفت و گوی مجله پنجره خلاقیت با دکتر اصغر کیهان نیا اتوبیوگرافی دکتر کیهان نیا بهترین مقدمه برای شروع مصاحبه با ایشان است. مجری معروف برنامه های تلویزیونی و نویسنده شناخته شده بسیاری از کتابهای روانشناسی خانواده و خانواده خوشبخت و مسائل مبتلابه جوانان و ازدواج و اشتغال و ... در سایت شخصی اش زندگی نامه اش را نوشته است و نقل بخش هایی از آن می تواند حاوی نکات جالبی باشد که آن را به عنوان مقدمه می آوریم:   آیا موفقیت یک تعریف کلی دارد؟ اکثر دانشمندان و انسانهای بزرگ..
مصاحبه خبرگزاری فارس با دکتر کیهان نیا اصغر کیهان نیا، مشاور و روانشناس با مذموم خواندن تملق و چاپلوسی، به اکتسابی بودن این رفتار ناپسند و یادگیری آن اشاره کرد و گفت: تکرار این رفتار موجب می شود افراد در دراز مدت از یکدیگر بدشان بیاید و جامعه را بیمار کنند. وی به خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: کسانی که نان را به نرخ روز می خورند و اعتقادی به جوانمردی و انسانیت ندارند، افرادی «غیر مسئول نسبت به جامعه» هستند. وی افزود» این افراد فقط به فکر من..
هنگام عصابیت چه کار کنیم؟ - یکشنبه 18 خرداد 1393 - 05:07:14
مصاحبه خبرگزاری فارس با دکتر کیهان نیا اصغر کیهان نیا، روانشناس گفت: هنگام عصبانیت در برخوردهای اجتماعی مثلاً هنگام تصادف 10تا 30 ثانیه به مغز فرصت مکث و آنالیز مسئله را بدهید. وی گفت: در پیشامدهای منفی اجتماعی باید دکمه مکث ذهن را فشار دهید. وی افزود: مدت زمان این دکمه باید بین 10 تا 30 ثانیه باشد زیرا در این مدت مغز می تواند وضعیت موجود را آنالیز کند. کیهان نیا اظهار داشت: در موقع بحران های اجتماعی مثل تصادفات رانندگی باید مراحل ..
  مصاحبه خبرگزاری فارس با دکتر کیهان نیا   برخی از مردان فکر می‌کنند هر چقدر زیباتر باشند و آرایش کنند بهتر می‌توانند جنس مخالف را جذب کنند، در صورتی ۸۰ درصد دختران از این‌گونه پسران متنفرند.   به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس، سایت الف نوشت: حالا دیگر پکیج و ست آن هم آمده؛ ست لوازم آرایش مردانه برای مردان ایرانی، مردانی که روزگاری داشتن اخلاق پهلوانی و قهرمانی و داشتن زور بازو معیار اصلی برای «مرد بودن» آنها بود، حالا عده ای از آنها که در حال فزونی ه..
  مصاحبه خبرگزاری فارس با دکتر کیهان نیا   یک مشاور روانشناس با معرفی 3 نوع رفتار پرخاشگرانه، منفعلانه و جرأتمندانه، میگرن، ناراحتی قلبی، مشکلات معده و روده و حتی آرتروز را نتیجه عدم واکنش در برابر توهین عنوان کرد.   اصغر کیهان‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با اشاره به سه نوع رفتار پرخاشگرانه، منفعلانه و جرأتمندانه اظهار داشت: اگر فرد در برخورد خود پرخاشگری کند رابطه‌اش با طرف مقابل بر هم می‌خورد بنابراین یکی از نتایج رفتار پرخاشگرانه این اس..